Ruch Światło-Życie

Grupa utworzona 17.02.2010 przez Franciszek

Kim jesteśmy?

WITAJ W OAZIE!

Jesteśmy jedną z najstarszych wspólnot Ruchu Światło-Życie w archidiecezji wrocławskiej. Początków naszej grupy trzebaby szukać w latach siedemdziesiątych ubiegłego wieku, kiedy to nasz moderator ks. Proboszcz Kazimierz Sroka wyjechał jako kleryk na oazę do Krościenka (1972).

Od tego czasu praktycznie każdego roku wyjeżdżał na wakacyjne rekolekcje oazowe - od roku 1974 prowadził je jako moderator.

Gdy ks. Kazimierz został proboszczem, w parafii p.w. św. Franciszka z Asyżu powstała wspólnota Ruchu Światło-Życie. W jej skład początkowo wchodziły kręgi Domowego Kościoła, czyli małe grupy złożone z rodzin podejmujących formację Ruchu.

Dziś w naszej parafii uczestnicy Ruchu Światło-Życie to zarówno rodziny jak i młodzież. Na dniach wspólnoty (4 razy w ciągu roku) nie brakuje dzieci, a w niedzielne wieczory roku akademickiego można spotkać studentów.

Trwanie w charyzmacie Światło-Życie pozwala nam na odkrywanie misterium żywego Kościoła we wspólnocie parafialnej.

Witamy w naszej strefie www!

III Dzień Wspólnoty 2011

Lifestream

Filtr: aktywne nieaktywne Edycja
  • UżytkownicyUżytkownicy
  • ForumForum
  • ZdjęciaZdjęcia
Brak aktywności

Pokazuje nowości z serwisów, do których należysz.