Grupa utworzona 13.02.2010 przez Franciszek

Ministranci Światła sobota, godz. 9.30
Ministranci Księgi sobota, godz. 9.30
Ministranci Ołtarza sobota, godz. 9.30
Lektorzy i Ceremoniarze środa (po wieczornej Mszy św. około godz. 19.30)

Modlitwa ministranta

Panie Jezu Chryste, Ty wezwałeś mnie, abym szedł za Tobą drogą Ojca. Chcę iść za Tobą, chcę żyć dla Ciebie. Bądź światłem, które mnie oświeca, bądź siłą, która mnie napełnia. Bądź moim Mistrzem, którego kocham i za którym idę. Wyryj głęboko w moim sercu słowo Twoje, naucz mnie patrzeć na Twój przykład. Napełnij mnie Twoim życiem, abym uwielbiał Ojca i służył braciom, jak Ty nakazałeś. Wybaw mnie od grzechu. Przełam we mnie to, co się Tobie opiera. Daj mi Ducha Twego i dozwól, aby obietnica Twoja wypełniła się we mnie. Chcę żyć przez Ciebie, z Tobą i w Tobie. W miłości Ducha Świętego, ku chwale Ojca. Maryjo, Matko Kościoła, Królowo Świata, bądź mi Matką na drogach mojego życia, wyjednaj mi Matko pięknej miłości, Ducha miłości, co nigdy nie ustaje, Ducha mądrości krzyża, co wiedzie do zmartwychwstania. Święty Maksymilianie Kolbe, Apostole całkowitego oddania się Bogu i bliźnim na wzór Maryi - módl się za nami.