Domowy Kościół

DOMOWY KOŚCIÓŁ

"Z małżeństwa chrześcijańskiego bowiem wywodzi się rodzina, a w niej rodzą się nowi obywatele społeczności ludzkiej, którzy dzięki łasce Ducha Świętego stają się przez chrzest synami Bożymi, aby Lud Boży trwał poprzez wieki. W tym domowym niejako Kościele rodzice za pomocą słowa i przykładu winni być dla dzieci swoich pierwszymi zwiastunami wiary i pielęgnować właściwe każdemu z nich powołanie, ze szczególną zaś troskliwością powołanie duchowne".

z konstytucji dogmatycznej o Kościele [KK 11]

Proces formacyjny Domowego Kościoła prowadzi do zrozumienia tajemnicy sakramentu małżeństwa i pogłębienia życia małżeńskiego w oparciu o ten sakrament.
W naszej parafii istnieje siedem Kręgów Domowego Kościoła. Spotkania Kręgów odbywają się raz w miesiącu w domach uczestników według ustalonego przez nich planu.

Ostatnia aktualizacja: , 10.09.2010