Prosząc o udzielenie sakramentu należy spełnić następujące warunki:

Spowiedź

Do sakramentu pojednania można przystąpić w godzinach podanych w dokumencie Msze i nabożeństwa, na dole strony.

Chrzest

Chrzty udzielane są w 2 i 4 niedzielę miesiąca na Mszy św. o godzinie 1300. Nauka dla rodziców i chrzestnych odbywa się w sobotę poprzedzającą chrzest, po wieczornej Mszy.

Sakrament Chorych

Sakramentu chorych udzielamy zwyczajnie podczas odwiedzin chorych w pierwszą sobotę każdego miesiąca i na każde indywidualne wezwanie. Przypominamy, że nie jest to sakrament umierających, lecz właśnie chorych. Należy zatem w każdej poważnej chorobie wezwać kapłana z posługą sakramentalną.

Sakrament Małżeństwa

Planowany ślub zgłasza się trzy miesiące przed jego zawarciem. Należy przynieść ze sobą do biura: aktualnie pobrane z właściwej parafii świadectwo chrztu, dokument stwierdzający ukończenie katechizacji na poziomie szkoły średniej i dowód osobisty.

Nauki przedślubne odbywają się

PATRZ strona Parafialna KATECHEZA PRZYPARAFIALNA