budowawana nowa strona

2 kwietnia 2017

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1.      Dzisiaj:

• Pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy św. o godz. 13:00 wystawienie i adoracja Najśw. Sakramentu.

• O godz. 17:15 – zmiana Tajemnic Żywego Różańca

• O godz. 17:30 – Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

• Po Mszy św wolontariusze z Towarzystwa Pomocy im. św Brata Alberta będą rozdawać ulotki z prośbą o wsparcie dla schronisk dla osób bezdomnych. Zwłaszcza w roku św. Br. Alberta, który przeżywamy aż do następnego Bożego Narodzenia, starajmy się za wzorem Świętego, dostrzegać w naszych braciach i siostrach najbardziej potrzebujących, oblicze naszego Pana Jezusa Chrystusa i być wzajemnie dla siebie "dobrymi jak chleb"

• W czwartek – pierwszy miesiąca. Po Mszy św. wieczornej Godzina Święta połączona z cotygodniową adoracją Najśw. Sakramentu.

• W piątek – pierwszy miesiąca. Okazja do spowiedzi; 8:00 – 9:00, po południu od godz. 17:00.

• W tym tygodniu Nabożeństwo Drogi Krzyżowej:

2.      W tygodniu, w liturgii:

O godz. 8:00, 17:00  z udziałem dzieci i 18:00 w kościele,

natomiast po wieczornej Mszy Świętej o godz. 19:15  Droga Krzyżowa będzie miała miejsce ulicami naszego Osiedla. Droga przejdzie tradycyjną trasą: Jabłeczną, Orzechową, Świeradowską i Borowską.  Prosimy o przyniesienie świec. (O godz. 20:00 nie będzie Drogi Krzyżowej).

Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego w Wielkim Poście o godz. 17:45.

3.      Spotkanie Rady Parafialnej we wtorek o godz. 20:00.

4.    Spotkanie Kandydatów do bierzmowania

• kl.  I -   3 kwietnia   -  poniedziałek godz. 17:30
  • kl.  II  - 5 kwietnia   -  środa           godz. 17:30
  • kl. III -  6 kwietnia   -  czwartek      godz. 19:30

5.      W następną niedzielę:

• Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej: pamiątki wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy. Poświęcenie palm na każdej Mszy św. Msze św. o godz.10: 00 i 13: 00 rozpoczniemy w kościele Matki Bożej Anielskiej, by tam po poświęceniu palm udać się w procesji do kościoła. Palmy przygotowane przez Franciszkański Zakon Świeckich i Parafialny Zespół Caritasu będzie można otrzymać składając ofiarę u wejścia do kościoła na potrzeby objętych opieką naszego Caritasu.

• We Mszy św. o godz. 11:30 wezmą udział dzieci przygotowujące się do I Komunii św. oraz ich Rodzice.

6.  W każdą środę w godz. 16:00 – 20:00 kawiarence parafialnej można skorzystać z pomocy przy rozliczeniu PITÓW z przekazaniem 1% na fundację „Nasza Przyszłość”

7.  Chór  Parafialny spotyka się i zaprasza do wspólnego śpiewu:

• dorosłych we wtorek o godz. 19:30, młodzież w niedzielę o godz. 19:30.

8.   Duszpasterstwo prosi Rodziców, aby zachęcili swoich synów od klasy trzeciej wzwyż do włączenia się w poczet ministrantów. Zbiórki dla kandydatów w soboty o godz. 9:30 w salce ministrantów w Rotundzie.

9.  Zachęcamy do czytelnictwa aktualnej prasy katolickiej. W Agendzie w Rotundzie są do nabycia: tygodniki, kwietniowy numer Różańca,  Anioła Stróża, Małego Gościa, Paschaliki Caritasowskie na stół wielkanocny oraz baranki.

10.  W minionym tygodniu pożegnaliśmy: śp. Ludwikę Badecką i Teresę Jadnacz-Kostuch. Za zmarłe z naszej rodziny parafialnej i zmarłych z naszych rodzin módlmy: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.

Ostatnia aktualizacja: Pro, 02.04.2017